BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

paskutinioji

Rytas buvo šviesus ir gražus, žadintuvas skambėjo tris kartus ir manęs daugiau nebebuvo kam prižadinti. Pramerkiau akis ir supratau, jog nežinau ar šiandien noriu keltis, ar šiandien noriu kur nors eiti. Bet rytas buvo gražus ir saulėtas, radijas grojo gražią lėtą dainą, kambarys nebebuvo toks šaltas, tad ėmiau ir išlipau iš lovos, džiaugiausi, jog nereikia taip kaip kasdien skubėti ir vėluoti į pamokas. Galima ilgiau laiko praleisti duše, ilgiau laiko džiovintis plaukus ir ilgiau laiko gerti kavą su citrininiais sausainiais skambant lėtai ir gražiai radijo dainai virtuvėje, kurioje kabo raudonos užuolaidos taip tinkančios prie šio šviesaus ir gražaus paskutiniojo Vasario ryto.

Ilga ir tiesi Vytauto gatvė, šiandien keliui įveikti nereikia autobuso ir nuolatinio jo bilieto. Užsivelku plonąjį paltą ir baltą šaliką su juodomis gėlėmis, užsimaunu batus su platformomis, nes jau seniai aišku, jog du metrai man ne pora, jog nesu tokio ūgio, kokio norėtųsi, ir kad jau praėjo tie laikai, kai sapnuojant kritimą centimetrai vis augo, didėjo, ir kūnas kilo aukštyn, ne vien tik platyn. Klausiausi vienos senos dainos, kuri priminė pragertus koncertus ir prarastus jausmus. Ir vasarą kuomet visi gyvena lengviau ir geriau. O rytoj jau pavasaris, vienas žingsnis į priekį ir du atgal.

Ir taip metai kasdien prasideda iš naujo. Nuo Vasario iki kito Vasario, nuo pavasario iki kito pavasario, nuo Kovos pirmosios iki kitos Kovo pirmosios, naujieji jau seniai nebeteko savo galios.

Šešioliktą valandą turiu papildomą rusų pamoką, įeinu į klasę, kurioje visada šilta, nes toje pusėje randasi saulė ir atsisėdu šalia Martyno. Mes dviese klasėje, jo plaukai blizga labiau, nei kad manieji, ir jo raštas, jo sąsiuviniai, visada gražesni ir tvarkingesni už maniškius, ir rusų kalbą jis moka ir supranta daug kartų geriau. Sėdėjau ir galvojau apie tokius dalykus, o mokytoja vis nesirodė, Martynas kalbėjo kažką apie naują filmą ir kad būtų gerai nueiti jo pažiūrėti. Aš nieko nesakiau, pykau, jog šiandien visi geresni už mane, kad ir kokia graži ir šviesi diena bebūtų.

Namo nebėjau pėsčiomis, įsėdau į autobusą, kuriame nebebuvo tuščios sėdimos vietos. Stovėjau viena viduryje, lyg kokia nepritapėlė šioje autobuso atmosferoje, kurioje visi tik sėdi ir nejuda. Stotelė, Vytauto gatvė-ilga ir tiesi, bet maniškė vingiuoja. Kioskelyje nusiperku cigarečių ir rūkau vaikščiodama aplink tvenkinį parke. Šalia namai-šalti ir tušti, be tėvo, be ramybės. Ir čia atrodo, jog mūsų namas nepritampa prie kitų namų. Jo kaminas yra vienintelis, kuris šiuo metu nesispjaudo tamsiais anglių dūmais, kad ir kokia graži ir saulėta, jau einanti vakarop ir velniop, diena bebūtų.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “paskutinioji”

 1.   deathblow rašo:

  (mano nuomone) šitas įrašas iškrenta iš bendro tavo rašymo stiliaus, nes toks lyg irzlesnis, nei dauguma kitų, bet tai yra labai puiku.

  vakar eidamas į bendrabutį mačiau du vaikinus, einančius iš sporto salės. abu buvo sukaitę, bet vienas atrodė vis tiek gerai. prisiminiau, jog būdavo vaikinų mokykloje, kurie visada atrodydavo geriau už kitus, ir nesvarbu, kokie jie būdavo - pagirioti, neišsimiegoję, sukaitę, sušalę, gavę labai blogą pažymį (blogi pažymiai tik pabrėždavo jų išskirtinumą!) ir t.t. jie visada atrodydavo kažkaip super šaunūs, nesužalojami. o visi kiti nuolatos turėdavo rūpintis kaip jie atrodo sukaitę, gavę blogą pažymį, neišsimiegoję, susivėlusiais plaukais..

 2.   vynousmirth rašo:

  Mano pačios blogas kažkodėl nenori priimti mano pačios komentarų, tai dabar bijau, kad viskas nepasidaugintų iki kokių penkių kartų.

  Dėl irzlumo-taip, šiek tiek. Nors pirma pastraipa tokia lyg ir žadanti ramybę, nors dienai besibaigiant tikrai nebebuvau tokia rami, nes pirkau cigarečių, o jų aš beveik niekada neperku, ir šiaip, tikriausiai tai nėra labai svarbu.

  Tokie vaikinai/merginos tikriausiai visiems gerai pažįstami, iš serijos ,,visada gražūs”, nors charakteriai, kaip ir pažymiai, gali būti visiška išorės priešingybė.
  Arba ne.
  Tik įdomu ar jie patys žino, kaip viskas yra, kad visada gerai atrodo.. Geriau nežinotų.

Rašyk komentarą