BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

ir tikrai, nada

Kartais ir man sekasi. Norėdama užmušti laiką senoje knygų spintoje randu 1978 metų leidimo K. Laforet ,,Nada” ir skaitau, verčiu pageltusius puslapius, kartu su bendraamže heroje žaviuosi Barselonos miestu ir gotikinėmis katedromis, tuo pat metu prisimenu, kaip Freddie Mercury savo laiku apdainavo šį miestą, Katalonijos sostinę, į kurią taip vilioja bent šiek tiek šiltesnis ir sausesnis oras.

Knyga susiskaitė per dvi valandas, tad nieko rimto. Labiausiai patiko knygos fragmentu pasirinktas Chuano Ramono Chimeneso eilėraštis, nes ir šiaip, pastaruoju metu mane žavi poezija, visa kita tylomis nublanksta. Iš visų dovanų, gautų per Kalėdas, kone geriausia buvo maža H. Radausko eilėraščių knygutė, kuri leido suprasti, kaip atidžiai kažkas manęs klausosi, nors ir neprisimenu, kad apie savo simpatijas šiam poetui būčiau labai daug kalbėjusi. Tiesa, pastaruoju metu tenka labai daug ko neprisiminti, tad neturėčiau stebėtis. Pradedant vizitu pas odontologą ir baigiant rankinės palikimu kavinėje. Nors tai jau, ko gero, elementariausias žioplumas.

Pataruoju metu nemiga naktimis tęsiasi rekordiškai ilgą laiką. Aš vis vartausi, neatrandu miegui tinkamos pozos, kartais užsnūstu, regiu įvairius vaizdus, bet girdžiu laikrodžio tiksėjimą, kuris byloja, jog vaizdai-tai vis dar ne sapnai. Kartais taip ir didžioji gyvenimo dalis pro akis prabėga, nors dažniausiai galvojama apie ateitį. Ketvirtadienio naktį išgėrusi migdomųjų, Penktadienio rytą kelionei į gimnaziją taip ir neatsikėliau.

Kartais taip gulint atrodo, kad mane kažkas šaukia, vadina Emilija, antru, visiškai nereikalingu vardu. Arba, kad kažkas įkyriai bando kažką parduoti, tol kol su paskutiniuoju žodžiu nugrimztu į sunkiai iškovotą miegą, kur pasaulis sūpuojasi kaip laivas atviroje jūroje.

Drauge su išsiblaškymu pastebiu, jog kad ir kaip žmogus suktųsi, kad ir kaip visko vengtų, jis vis tiek atsidurs tame pačiame rate, tarp tų pačių (ne)mėgiamų žmonių. Ir tai, kaip akivaizdžiai pirmasis sakinys neatitinka įrašo turinio.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “ir tikrai, nada”

  1.   inas rašo:

    Žinai, rašai puikiai, labai lengvai skaitosi, ir jaučiasi, kad nėra tokio pigumo (apie banalumą visai nešneku). Tik gal kažkiek man gėda, kad tik dabar pagaliau supratau tavo įrašus esant tikrus dienoraščius, tačiau labai gražius… :)

  2.   vynousmirth rašo:

    koks komentaras;)) ačiū!

Rašyk komentarą